Dobimo se

Teodor Razboršek, violina
Božena Hrup, klavir
*
Tevž Kupljenik, oboa
Beata Ilona Barcza, klavir

Spored:

Matija Bravničar: Suonata in modo antico za violino in klavir
Johan Sven Svendsen: Romanca za violino in klavir, op. 26
Fritz Kreisler: Preludij in Allegro v slogu Gaetana Pugnanija za violino in klavir
*
Carl Philipp Emanuel Bach, prir. Kurt Meier: Sonata za oboo in basso continuo v g–molu, Wq 135
Tilen Slakan: Scorpio za oboo in klavir
Bohuslav Martinů, prir. Maurice Bourgue in Guy Porat: Koncert za oboo in orkester, H. 353

Štirinajstletni violinist Teodor Razboršek je večkratni zmagovalec državnih in mednarodnih tekmovanj mladih glasbenikov v Sloveniji in tujini. V desetih letih izobraževanja je prejel deset prvih nagrad, pet posebnih nagrad strokovne komisije ter bil kar trikrat ocenjen z najvišjo oceno 100 točk (Svirel – Slovenija, 2017, TEMSIG – Slovenija, 2018, 2021, 2023, 2024, Ars Nova – Italija, 2019, 2021, Musica Goritiensis – Italija, 2022, Leon Pfeifer – Slovenija, 2022, Mednarodno srečanje violinistov in violistov – Srbija, 2023). Violino se je pričel učiti pri prof. Plamenki Dražil v Glasbeni šoli Ljubljana Moste-Polje, sedaj pa se tretje leto izobražuje pri prof. Urošu Bičaninu na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani ter drugo leto pri prof. Emiliu Percanu na Univerzi za glasbo in uprizoritvene umetnosti v Gradcu (KUG). Svoje znanje je izpopolnjeval na mojstrskih tečajih pri priznanih domačih in mednarodnih violinistih, kot sta: Žiga Brank in Helfried Fister. Kot solist pa se je že večkrat predstavil z recitalom.

Božena Hrup je zaključila študij klavirja na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu prof. Acija Bertonclja. Izpopolnjevala se je v Zagrebu pri prof. Pavici Gvozdić. Na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani deluje kot profesorica klavirja, kot korepetitiorka pa spremlja mlade glasbenike na koncertih in tekmovanjih doma in v tujini.

*

Tevž Kupljenik je začel igrati oboo pri sedmih letih na Glasbeni šoli Marjana Kozine Novo mesto v razredu profesorja Ernesta Jazbeca, kasneje pa profesorice Anje Jazbec. Šolanje je nadaljeval na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana pri profesorici Irmgard Anderl Krajter, trenutno pa je študent na Visoki šoli za glasbo, teater in medije v Hannovru v razredu profesorja Kaia Frömbgna. Redno se udeležuje mojstrskih tečajev pri priznanih oboistih, kot so: Aleksej Ogrintčuk, Dominik Wollenweber, Emanuel Abbühl in drugi. Kot solist in član komornih sestavov je prvonagrajenec državnega tekmovanja TEMSIG ter mednarodnih tekmovanj v Italiji, Srbiji in na Hrvaškem. Kot solist je nastopil z Orkestrom Slovenske filharmonije, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija, Simfoničnim orkestrom Novo mesto, Slovenskim mladinskim orkestrom in Orkestrom Ave. Leta 2022 je postal član Royal Concertgebouworkest Young, leta 2024 pa član EUYO (Mladinskega orkestra Evropske unije). V tovrstnih projektih je imel priložnost sodelovati s svetovno znanimi dirigenti, kot so: Iván Fischer, Gustavo Dudamel, Gianandrea Noseda, Alan Gilbert, Gustavo Gimeno, Aleksander Bloch in drugi. Je prejemnik nagrade talent leta 2016 Krke, d.d., Škerjančeve nagrade za leto 2022, finalist in prejemnik sredstev iz sklada Mladi upi 2023 Zavarovalnice Triglav ter štipendist Ministrstva za kulturo Republike Slovenije.

Beata Ilona Barcza je pianistka in komorna glasbenica iz Madžarske. Magisterij je zaključila na Univerzi v Pécsu na Akademiji za glasbo in vizualno umetnost (2013). Med šolanjem se je udeležila mnogih tekmovanj, na katerih je osvojila številne prve nagrade. Kot pianistka je redno nastopala na recitalih v Narodnem gledališču Pécs, skupaj z odlično sopranistko Marianno Váradi. Beato zanimajo tudi glasbila s tipkami, tipična za staro glasbo. Na Madžarskem se je tri leta dodatno izobraževala v igranju čembala. Na povabilo Malcolma Bilsona se je v Ithaci (ZDA) udeležila njegovega mojstrskega tečaja fortepiana, v Ljubljani pa mojstrskega tečaja za pedalni klavir Daliborja Miklavčiča. Leta 2015 se je preselila v prestolnico, potem ko je prejela štipendijo za študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu Jasminke Stančul. Kot pianistka je sodelovala na mojstrskih tečajih Vasilija Meljnikova (violina), Žige Branka (violina), Roka Zgonca (violina), Lane Trotovšek (violina), Jake Stadlerja (violončelo), Edite Garčević Koželj (petje), Pie Brodnik (petje), Marianne Váradi (petje) in Andreja Zupana (klarinet). Barcza rada sodeluje tudi s pevci – v Cankarjevem domu je bila članica komornega orkestra v predstavah Snežne kraljice (Mathew King). V Slovenski filharmoniji je že večkrat nastopala v različnih sodobnih glasbenih projektih. Kot solistka je v spremstvu orkestra igrala na Madžarskem in v Italiji. V komornih zasedbah je koncertirala po Sloveniji, Avstriji, Švici, Hrvaški in Srbiji. Trenutno dela kot korepetitorka violine na Akademiji za glasbo v Ljubljani.

Drugi dogodki tega prireditelja

Na vrh