Dobimo se

Miljana Ivanović, klarinet
Luca Ferrini, klavir
*
Emanuel Mikac, evfonij
Katalin Peter, klavir

Spored:

Bohuslav Martinů:
Sonatina za klarinet in klavir, H. 356

Vitja Avsec:
Koncertantni utrip za klarinet in klavir

Ambrož Čopi:
Tri koncertne skladbe za klarinet solo

Jules Mazellier:
Baletna fantazija za klarinet in klavir

*

Vladimir Cosma:
Koncert za evfonij

Johann Nepomuk Hummel, prir. Robert Childs in Philip Wilby:
Fantazija

John Stevens:
Soliloquies za solo evfonij (I. Maestoso)

Miljana Ivanović je bila rojena v Leskovcu (Srbija) leta 2004. Svojo glasbeno pot je začela kot članica priznanega zbora The Stars pod taktirko dr. Jelene Cvetković Crvenice. V desetih letih prepevanja v zboru je sodelovala na številnih tekmovanjih in festivalih v Srbiji, Črni gori, Sloveniji, Romuniji, Avstriji, Italiji, na Češkem in v Nemčiji. Osnovno in srednje glasbeno izobraževanje, smer klarinet, je zaključila na Glasbeni šoli Stanislav Binički v Leskovcu v razredu profesorja Dejana Veljkovića. Med dosedanjim šolanjem je osvojila številna priznanja, med drugim drugo nagrado na državnem tekmovanju klarinetistov (Beograd), prvo nagrado na Festivalu glasbenih šol (Knjaževac), drugo nagrado na Tekmovanju lesenih pihal (Požarevac) in drugo nagrado na državnem tekmovanju klarinetistov (Beograd). Med srednješolskim glasbenim izobraževanjem jo je zanimala tudi teorija glasbe, kar dokazujejo tri prve nagrade na državnem tekmovanju iz glasbene teorije in prva nagrada na državnem tekmovanju iz kontrapunkta. Kot solistka se je predstavila v izvedbi Webrovega Concertina s komornim godalnim orkestrom pod taktirko Stevana Spalevića. Svoje znanje je izpopolnjevala na seminarjih pri profesorjih Ognjenu Popoviću, Andjeiu Maevskem, Shizuyo Oka, Yoko Yokote in Vitorju Fernandesu. Leta 2023 je začela študirati klarinet na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri rednem profesorju Jože Kotarju in asistentu doc. Jurij Hladniku.

Luca Ferrini je študiral klavir, čembalo, orgle in orgelsko kompozicijo ter diplomiral z odliko na tržaškem in na videmskem konservatoriju. Skoraj štirideset let bodisi solistično bodisi v komornih zasedbah ali z orkestri z vsemi tremi inštrumenti enako uspešno koncertira po Evropi in drugje (Filharmonija v Sankt Petersburgu, Bejing Concert Hall, Gran Teatro La Fenice v Benetkah, Cankarjev dom in Slovenska filharmonija v Ljubljani, Musikverein na Dunaju, National theatre of Malta,Theatre St. Michel v Bruslju, Praga, Budimpešta, Bukurešta, Zagreb, Beograd, Kopenhagen, Madrid, Porto, Buenos Aires, v Čilu idr.). Sodeluje s priznanimi glasbeniki in dirigenti in je član različnih komornih skupin stare in sodobne glasbe (izvedel je več kot stošestdeset novih skladb). Snemal je za številne evropske radijske postaje, posnel štirideset zgoščenk (kot pianist, čembalist in organist ), igral večkrat v neposrednem radijskem in televizijskem prenosu. Je uradni korepetitor na mnogih poletni tečajih ter na mednarodnih akademijah in tekmovanjih raznih glasbil v Italiji, Sloveniji, Avstriji, Beligiji, na Poljskem, Madžarskem, Danskem (Carl Nielsen International Competition ), Kitajskem (Bejing International Music Competition) ter v Mehiki (Henry Szeryng International Violin Competition). Poučeval je na konservatorijih v Bresci in Salernu ter na Celovškem deželnem Konservatoriju in na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani. Bil je tudi korepetitor na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Trenutno je profesor klavirja, čembala, komorne igre in korepetitor na Umetniški gimnaziji v Kopru.

*


Emanuel Mikac
je svojo glasbeno pot začel pri osmih letih, v razredu Mirka Orlača na Glasbeni šoli Izola. Šolanje je nadaljeval pri profesorju Roku Vilharju na Gimnaziji Koper. V tretjem letniku se je prešolal na Konservatorij za glasbo in balet Maribor k profesorju Nejcu Mercu, pri katerem zdaj nadaljuje študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Pod njegovim mentorstvom je leta 2020 na državnem tekmovanju TEMSIG dosegel zlato plaketo in tretjo nagrado. Leta 2021 je bil absolutni zmagovalec dveh mednarodnih tekmovanj PaMus Flow in Varaždin Woodwind & Brass. Leta 2022 pa so s Kvartetom 4phonium dosegli zlato plaketo in drugo nagrado na državnem tekmovanju TEMSIG. Istega leta je na mednarodnem tekmovanju PaMus Flow v solo kategoriji dosegel zlato plaketo in drugo nagrado. V letu 2023 je na TEMSIG-u dosegel zlato plaketo in drugo nagrado in bil sprejet na CvA (Conservatorium van Amsterdam), kjer je šest mesecev študiral pri evfonistu Rodinu Rosendahlu in tubistu Perryu Hoogendijku. Skozi leta je glasbeno znanje izpopolnjeval pri mednarodno priznanih evfonistih in tubistih, kot so: Thomas Rüedi, Rodin Rosendahl, Robert Voss, Giacomo Marcocig, Georg Pranger, Markus Mikusch, Steven Mead idr.

Katalin Péter je rojena v Kanjiži v Vojvodini. Že v mladosti se je odločila za glasbo in se pričela učiti klavir in kitaro. Srednjo šolo klavirja je končala v Subotici pri prof. Mariji Sekelj, leta 1993 diplomirala, čez dve leti še končala magisterij pri prof. Arbu Valdmi na novosadski akademiji za glasbo. Že v študijskih letih je bila večkrat prvonagrajena na republiških in zveznih tekmovanjih mladih glasbenikov. Kot solistka je nastopala z Vojvodinskim mladinskim orkestrom, Novosadskim komornim orkestrom in Subotiško filharmonijo. Koncertirala je v vseh večjih kulturnih središčih bivše Jugoslavije (Zagreb, Sarajevo, Beograd, Ljubljana) in tudi v tujini. Snemala je za RTV Novi Sad, RTV Beograd in RTV Slovenija. Danes je zaposlena kot korepetitorica in učiteljica klavirja na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani. Večkrat se je tudi pojavila kot interpretka sodobne slovenske glasbe na Noči slovenskih skladateljev v DSS. Kot umetniška sodelavka sodeluje tudi na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Večkrat je bila sodelujoča pianistka na glasbenih seminarjih in na mednarodnih tekmovanjih.

Drugi dogodki tega prireditelja

Na vrh