Glasbena ulica
- Kaj: Klasična
- Kdaj: Ponedeljek, 27.01.2025 od 19:30 do 21:00
- Kje: Velika dvorana KGBL OE Glasbena šola, Vegova ulica 7, 1000 Ljubljana
- Prireditelj: Društvo Glasbena mladina ljubljanska
- Vstopnina: Brezplačen dogodek
Jana Stojaković, flavta
Mateja Hladnik, klavir
*
Timotej Willewaldt, violina
Spored:
Jacob Gade, Toke Lund Christiansen: Tango Fantazija
Črt Sojar Voglar: Tango za flavto in klavir
Astor Piazzolla: Tango Etida št. 3
Marko Mihevc: Tango za flavto in klavir
Valerij Saparov: Alla Tango
Matej Bonin: Tango za flavto in klavir
Vito Žuraj: Tango
*
Eugène Ysaÿe: Sonata št. 4 za solo violino v e-molu, op. 27, "Fritz Kreisler"
Uroš Krek: Impromptu št. 1 za solo violino
Johann Sebastian Bach: Partita št. 2 v d-molu za violino solo, BWV 1004 (V. Ciaconna)
Jana Stojaković se je rodila leta 2005 v Valjevu v Srbiji, kjer je pri devetih letih začela igrati flavto pod mentorstvom profesorja Aleksandra Burkerta. Dosegla je pomembne rezultate na več kot 50 tekmovanjih v Sloveniji in tujini kot solistka, članica ansambla ali orkestra. Leta 2023 je začela dodiplomski študij pri profesorju Mateju Zupanu na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Najpomembnejše nagrade na tekmovanjih kot solistka so: laureatka na republiškem tekmovanju (Srbija) v letih 2019 in 2021, laureatka na Mednarodnem tekmovanju Davorin Jenko leta 2021, absolutna zmagovalka na Mednarodnem srečanju flavtistov Tahir Kulenović leta 2022, absolutna zmagovalka na tekmovanju Ohrid te Sakam, na katerem je prejela nagrado za recital v Rimu, ki ga je izvedla septembra 2023 v gledališču Marcello. Igrala je v Orkestru KostaMan, s katerim je osvojila prvo nagrado na svetovnem pokalu leta 2021. Sodelovala je z uglednimi profesorji in flavtisti, kot so: Miomir Simonović, Rebecca Hall, Jacques Zoon, Paolo Taballione, Dejan Gavrić. Udeležila se je številnih dogodkov in koncertov v regiji. Nastopala je v koncertnih dvoranah: Fundacija Ilija M. Kolarca, Letalska baza, Galerija Artget, Palača Festetics (Keszthely), Dvorana MTS, Gledališče Madlenianum, Sala Beneficència idr.
Mateja Hladnik je srednjo glasbeno šolo končala v Celju in leta 2003 diplomirala na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu prof. Janeza Lovšeta. Med študijem je preko programa Erasmus en semester študirala na konservatorju v Kristiansandu na Norveškem. Po študiju se je zaposlila na Glasbeni šoli Celje, kjer je delovala kot profesorica klavirja in korepetitorka na osnovni in srednji stopnji. Sedaj je zaposlena kot korepetitorka na Akademiji za glasbo v Ljubljani.
*
Timotej Willewaldt (rojen 2002) je glasbeno izobraževanje začel na Glasbeni šoli Jesenice pri prof. Nataliji Šimunović in nadaljeval na KGBL pri prof. Tatjani Špragar. Zdaj zaključuje dodiplomski študij na Univerzi za umetnost v Gradcu pri prof. Anke Schittenhelm in se izpopolnjuje tudi pri prof. Giovanniju Guzzu. Na državnih in mednarodnih tekmovanjih je kot solist in član komornih skupin dosegal najvišja mesta, vidnejši dosežki so: druga nagrada v solo kategoriji in prva v kategoriji komornih skupin na TEMSIG-u, je tudi prejemnik Škerjančeve nagrade KGBL-a. Sodeluje z raznimi orkestri, kot so: Camerata Laibach, Orkester Amadeo in Capella Callope, kjer pogosto nastopa kot solist in vodja. Kot varovanec Ustanove Gallus je večkrat solistično nastopil v Slovenski filharmoniji. Je drugi violinist Kvarteta Fides, ki se pod mentorstvom Aleksandra Pavlovskega izpopolnjuje v Gradcu, s pianistom Vidom Ibicom pa tvori Duo Ren. Že več let prireja koncerte v domači Radovljici, zaslužen je za projekt Glasba mladih in je ustanovitelj koncertnega cikla Slovenski mladi abonma. Skozi projekte se je v zadnjih letih izoblikoval Ansambel Glasba mladih, ki ga Willewaldt vodi. Je štipendist Ministrstva za kulturo RS.
- Objavljeno: 17.01.2025